Ugdymas

Pirmųjų klasių sąrašas

Pirmųjų gimnazijos klasių sąrašas
Primename, kad visi susitiksime rugpjūčio 21-23 dienomis pirmokų stovykloje. Išvykimas 9 val. nuo gimnazijos.

Kategorijos: Ugdymas | Komentarų: 0

Sveikiname jaunųjų vertėjų konkurso „Juvenes Translatores“ nugalėtoją

2016 m. lapkričio 24 d. atrinktose mokyklose iš visos Europos Sąjungos tuo pačiu metu vyko jau dešimtą kartą Europos Komisijos organizuojamas vertimo raštu konkursas „Juvenes Translatores“. Moksleiviai galėjo rinktis versti tekstą iš bet kurios iš 24-ių oficialiųjų ES kalbų į kitą ES kalbą, o vertimus vertino profesionalių vertėjų komisija, kuri ir išrinko po geriausią darbą iš kiekvienos ES šalies narės.

Lietuvoje varžėsi 44 moksleiviai iš 10-ies atrinktų mokyklų. Geriausiu vertimu pripažintas KTUG 3C klasės moksleivio Martyno Bartninko darbas. Martyną pasveikino Europos Komisijos astovybės Lietuvoje vertimų ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas. Martynas, kaip ir kiti konkurso nugalėtojai, buvo pakviestas 2017 m. balandžio 6 d. atvykti į Briuselį, kur jam bus įteiktas apdovanojimas – nugalėtojo prizas, atminimo statulėlė ir diplomas.

Martyną konkursui ruošė anglų kalbos mokytoja Edita Jančauskienė.

Daugiau informacijos: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-145_lt.htm

img_5543

Kategorijos: Ugdymas | Komentarų: 0

Pateikčių konkursas

KTU Santakos slėnyje gruodžio 7 dieną vyko anglų kalbos pateikčių konkursas ,,Didžiuojuosi savo mokykla”, kurį organizavo KTU ir LSMU gimnazijos. Jame dalyvavo: Kauno “Santaros“, “Saulės”, J.Jablonskio, LSMU, Prezidento V.Adamkaus, S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijų moksleiviai. KTUG moksleiviai parengė parodomąją pateiktį. Komandos pademonstravo ne tik puikius anglų kalbos įgūdžius, bet ir supažindino su savo mokyklomis. Toks konkursas vyko pirmą kartą. Šiemet pakvietėme dalyvauti Kauno miesto moksleivius, o kitais metais jau tikimės respublikinio konkurso.

Pateikčių konkursas

Daugiau »

Kategorijos: Ugdymas | Komentarų: 1

Baigiamasis „Homo Economicus“ susitikimas

Projekto dalyviai Kuršių nerijoje

Projekto dalyviai Kuršių nerijoje

2012–2014 metais  mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame Comenius mokyklų partnerystės projekte „Homo Economicus“, finansuojamame Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos lėšomis. Projekto partnerės – aštuonios viduriniojo ugdymo mokyklos iš skirtingų Europos valstybių: Lietuvos, Belgijos, Suomijos, Slovėnijos, Ispanijos, Graikijos, Turkijos ir Rumunijos.

Pagrindiniai projekto siekiai – akcentuoti ekonomikos svarbą moksleivių gyvenime, suteikti moksleiviams žinių apie vartojimo įpročius, pabrėžti vartotojiškumo ir besaikio išteklių eikvojimo žalą, skatinti moksleivius tapti atsakingais vartotojais.

Gegužės 5–9 dienomis gimnazijoje vyksta baigiamasis šio projekto susitikimas, į kurį atvyko mokyklų partnerių mokytojai ir administracijos atstovai. Šio susitikimo metu svečiai galės susipažinti su lietuviškomis tradicijomis, etninės kultūros paveldu bei aplankyti gražiausias Lietuvos vietas: Kuršių neriją, Trakus, Vilnių ir, žinoma, Kauną.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kategorijos: Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0

Moksleiviai renka Europos parlamentą

Diskusija1aArtėjant Europos Parlamento rinkimams KTU Viešosios politikos ir administravimo institutas rengia socialinį edukacinį projektą Moksleiviai renka Europos Parlamentą. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies pilietiniame gyvenime, gilinant moksleivių žinias ir domėjimąsi politiniais valstybės procesais.

KTU mokslininkų vykdomame projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos 2A klasės moksleiviai, iš viso apsilankę trijuose renginiuose.

Daugiau »

Kategorijos: Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0

Septintasis projekto “Homo Economicus” susitikimas Turkijoje

Priešpaskutiniame Homo Economicus susitikime, kuris vyko Turkijoje dalyvavo keturi mūsų gimnazijos atstovai: mokytojos Jūratė Nakrošienė ir Vitalija Paurazienė, du 3b klasės mokiniai Kasparas Steponavičius ir Liudas Auškalnis.

DSC08133

Susitikimas vyko Orhangazi vidurinėje mokykloje, o dalyviai gyveno gretimame, kiek didesniame Yalovos mieste. Pirmąją dieną vyko susipažinimo vakarienė, kuria buvo siekiama, jog šio projekto metu dalyviai ne tik pagilintų savo žinias, bet ir užmegztų naujų ryšių su moksleiviais iš kitų valstybių. Šį tikslą įgyvendinus, antrąją dieną prasidėjo darbai: po oficialaus atidarymo, visi moksleiviai pristatė savo namų darbų užduotis – interviu su studentais, buvusiais studentais ir darbdaviais bei pristatė savo pačių padarytas išvadas apie tai, kokios šiuo metu yra galimybės įsidarbinti jų šalyje ir kokios savybės reikalingos norint gauti darbą. Be to, jie pademonstravo pačių kurtus filmukus su buvusiais projekto dalyviais iš savo šalies, jų įspūdžiais apie ankstesnius Homo Economicus susitikimus bei patarimais naujiesiems dalyviams. Po pristatymų visų laukė ekskursijos į istoriškai žymų Izniko miestą, o vėliau – prie įstabaus grožio Izniko ežero.

DSC08076

Trečiąją dieną mokiniai buvo supažindinti su turkiškais menais – tapyba ant keramikos ir tapyba ant vandens. Kiekvienas galėjo išlaisvinti savo kūrybinį potencialą ir dekoruoti jau pagamintas keramines figūrėles. Su tapyba ant vandens moksleivius supažindino Orhangazi mokyklos anglų mokytojas, kuris pats itin domisi šia tradicine turkiška meno sritimi. Tuo metu, mokytojai dalyvavo ekskursijoje po Bursą, pirmąją Osmanų imperijos sostinę. Antroje dienos pusėje prie jų prisijungė ir mokiniai, tuomet visi projekto dalyviai aplankė žymiausius miesto istorinius objektus. Kitą dieną su turkiškais menais buvo supažindinti mokytojai, mokiniai pasitikrino savo jėgas tinklinio aikštelėje su vietos mokiniais, o vakare visi dalyvavo atsisveikinimo vakarienėje, kuri užbaigė neįtikėtinai turiningai praleistą savaitę projekte.

DSC08437

Kategorijos: Bendruomenė, Laisvalaikis, Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0

Keliautojo paskaita KTUG

Kovo 4 d. į KTU gimnaziją atvyko patirtimi pasidalinti keliautojas Šarūnas Savickas. Savo pristatyme jis parodė įdomias nuotraukas iš kelionės aplink pasaulį. Buvo ne tik galimybė pasisemti patirties, tačiau ir užduoti intriguojančių klausimų. Š. Savickas buvo užklaustas kodėl paskaitą vedė be batų. Atsakymas buvo paprastas: taip jam patogiau.

Šarūnas SavickasPo diskusijos keliautojas buvo pavaišintas blynais Užgavėnių progą. O paklaustas dėl sekančio tikslo, atsakė jog neužilgo savo pristatymą rodys KTU.

Kategorijos: Bendruomenė, Laisvalaikis, Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 2

Kaip lietuvaitės Suomijoje žiemos ieškojo

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Homo Economicus – tarptautinis daugiašalis Comenius mokyklų partnerystės projektas, finansuojamas Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos lėšomis,  šįkart mus nukėlė į šiaurietišką Suomiją. Nedideliame Suomijos miestelyje Kerava, įsikūrusiame netoli sostinės Helsinkio, vasario 11–14 dienomis susirinko aštuonių projekte dalyvaujančių Europos šalių atstovai, atvykę iš Belgijos, Rumunijos, Slovėnijos, Suomijos, Turkijos, Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos.  Lietuvai atstovavo KTU gimnazijos moksleivės Morta Valiušytė ir Gailė Andriuškevičiūtė kartu su mokytoja Edita Jančauskiene.

Daugiau »

Kategorijos: Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0

Galvosūkių konkursas „Bebras“

Šiom dienom vyksta “Bebro” konkursas (prisijungti):

  • 1-2 kl (juniorai) 12d. (antradienį). Galima pradėt spręsti nuo 9 iki 11 (užtrunka iki 1val).

Anksčiau nedalyvavusiems, reik iš anksto užsiregistruoti (o užmiršusiems slaptažodį – paprašyti naujo).

Kviečiame nepasididžiuoti ir sudalyvauti :) Kol kas galite pasitreniruoti.

 

Kategorijos: Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0

Penktasis projekto “Homo Economicus” susitikimas Graikijoje

EK-Mokymosi visa gyvenima programa
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Penktasis projekto „Homo Economicus“ susitikimas įvyko nedideliame Chanijos miestelyje, Kretos saloje. Namų užduotimi turėjome pristatyti tam tikrų prekių kainas Lietuvoje ir apskaičiuoti mūsų šalies darbuotojo, gaunančio minimalią algą, darbo laiką toms prekėms įsigyti. Paruoštą prezentaciją pristatėme susitikimo atidarymo ceremonijoje. Daugiau »

Kategorijos: Svarbiausios, Ugdymas | Komentarų: 0