Pirmasis projekto „Homo Economicus“ susitikimas Slovėnijoje

EK-Mokymosi visa gyvenima programa
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

2012–2014 metais  mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame Comenius mokyklų partnerystės projekte „Homo Economicus“, finansuojamame Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos lėšomis. Projekto partnerės – aštuonios viduriniojo ugdymo mokyklos iš skirtingų Europos valstybių: Lietuvos, Belgijos, Suomijos, Slovėnijos, Ispanijos, Graikijos, Turkijos ir Rumunijos.

Pagrindiniai projekto siekiai – akcentuoti ekonomikos svarbą moksleivių gyvenime, suteikti moksleiviams žinių apie vartojimo įpročius, pabrėžti vartotojiškumo ir besaikio išteklių eikvojimo žalą, skatinti moksleivius tapti atsakingais vartotojais.

Rokas ir Justas projekto dalyviams pristato Lietuvą ir KTU gimnaziją

Pagal šį projektą spalio 15-20 dienomis dvi gimnazijos mokytojos, Edita Jančauskienė ir Natalja Sinicyna, ir du gimnazistai, Rokas Morkūnas ir Justas Rutkauskas, lankėsi Slovėnijoje, Brežice mieste, kuriame vyko pirmasis šio projekto susitikimas. Visus projekto partnerius svetingai priėmė šio susitikimo koordinatoriai, Brežice ekonomikos ir verslo mokyklos (Ekonomska in trgovska šola Brežice) atstovai. Šio susitikimo metu moksleiviai pristatė pateiktis apie savo valstybę ir mokyklą, atliko parengiamuosius darbus tolesniems projekto etapams – sudarė vartojimo įpročių klausimyną,

Rokas pristato savo komandos darbą

lankėsi Liublianoje įsikūrusiame Slovėnijos Statistikos departamente, kur įgijo žinių apie Vartotojų kainų indeksą (CPI, angl. consumer price index).

Savaime suprantama, susitikimas visiems projekto partneriams buvo naudingas ne tik tuo, jog papildė ekonomikos žinių bagažą. Ši savaitė Slovėnijoje tiek mokytojams, tiek moksleiviams suteikė galimybę praktiškai patikrinti savo anglų kalbos žinias, užmegzti naujų pažinčių, susipažinti su kitų valstybių istorija ir kultūra. O kur dar nuostabi Slovėnijos gamta, keisti, bet skanūs slovėniški virtiniai, patiekiami visada ir su viskuo… Ech, taip ir norisi grįžti! Štai tokių įspūdžių kupini grįžo mūsų gimnazijos atstovai, kurie jau dabar intensyviai ruošiasi antrajam projekto susitikimui Rumunijoje, kuris numatomas lapkričio pabaigoje.

Edita Jančauskienė