Du bronzos medaliai iš IJSO2019

Šešioliktąjį kartą vykusioje tarptautinėje mokinių iki 16 metų gamtos mokslų olimpiadoje KTU gimnazistai Benedict Martinas Magee ir Gabija Jakelaitytė (2YNOT, Birutė Maciulevičienė, Aldona Matiukienė, Tomas Kivaras) pelnė bronzos medalius.

Mokiniai varžėsi su daugiau nei 400 penkiolikamečių iš 70-ies pasaulio valstybių. Dalyviams buvo pateiktos trys ypatingų biologijos, chemijos ir fizikos žinių reikalaujančios užduotys: du teoriniai testai ir komandinė praktinė užduotis, kurioje mokiniai nagrinėjo įvairius jūros vandens gėlinimo aspektus. Teorinėse užduotyse mokiniai gilinosi ir į tokias su Kataro gamta ir ekonomika susijusias temas kaip kupranugarių gebėjimas taupyti vandenį, apsisaugoti nuo perkaitimo, suskystintų dujų bei perlų gavybos procesai ir įvairias kitas.

Laisvalaikiu mokiniai turėjo progą susipažinti su Karato valstybės istorija ir kultūra pažintinėse ekskursijose. Plačiau apie olimpiadą galite sužinoti https://ijso2019.edu.gov.qa/. Kitais metais konkursas vyks Vokietijoje.

Komandai vadovavo dr. Paulius L. Tamošiūnas (Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro mokslo darbuotojas), dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas) ir Tomas Kivaras (Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius).