Mainų programa „Promoting a corner of Europe“

Lietuvoje ir pasaulyje sparčiai populiarėjančios mokyklų mainų programos neaplenkė ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos. 2009-2011 mokslo metais mokykla dalyvauja dvišaliame projekte „Promoting a corner of Europe“, kurio metu bendradarbiauja su Piatra-Neam nacionaline informatikos mokslų kolegija.

Projekte dalyvauja 400 mokinių iš Lietuvos ir Rumunijos bei 13 mokytojų, atsakingų už „Promoting a corner of Europe“ vykdymą. Dėl itin didelio moksleivių susidomėjimo šiuo projektu, dvišalių mainų organizatoriai suformavo dalyvių atrankos kriterijus ir pirmenybę teikė mokiniams, pasižymintiems aktyvumu užklasinėje veikloje, komunikabilumu, puikiomis anglų kalbos bei darbo kompiuteriu žiniomis.

Projekto „Promoting a corner of Europe“ tikslas – vystyti Europos šalių moksleivių bendravimo įgūdžius naudojantis pažangiomis šio meto technologijomis. Jo metu mokiniai virtualiai susirašinėja ir dalijasi įspūdžiais apie savo šalies kultūrą, tradicijas, geografiją. Taip pat numatoma organizuoti moksleivių rašinių konkursą, išleisti mokinių stilizuotus lankstinukus, informuojančius apie projekto vykdymą, sudaryti ekskursijų maršrutus po žymiausias Lietuvos ir Rumunijos vietas, išleisti 2011 metų kalendorių. Mainuose dalyvaujantys moksleiviai mokosi kitos projekte dalyvaujančios šalies kalbos pagrindų.

„Promoting a corner of Europe“ – puiki priemonė, padedanti moksleiviams artimiau susipažinti su užsienio šalių švietimo sistemomis, praplėsti asmeninių pažinčių ratą, pažinti užsienio šalies kultūrą ir kraštovaizdį bei skatinti tarpusavio bendradarbiavimą.

KTU gimnazistai Rumunijoje svečiavosi 2010 metų gegužės pabaigoje. Rumunai į Lietuvą atvyks tų pačių metų spalį. Mainų dalyviai apgyvendinami šeimose. Projektas finansuojamas švietimo mainų paramos fondo „Comenius“ programos.